15 Veiling Do's and Don'ts - Biedings Tips voor beginners

Veiling Tips voor beginners

Voor verzamelaars en koopjesjagers is er niets boven de opwinding van een live veiling. Veilingen zijn gelijke delen sport en winkelen. Ze zijn ook de belangrijkste bronnen voor meubels , kunstwerken en accessoires. Leren hoe te bieden op een veiling is slechts een stap. Als je op zoek bent naar tips voor een beginnersveiling, lees dan deze do's en don'ts voordat je biedt.

Controleer de betalingsvoorwaarden vóór de dag van de veiling.

Zorg ervoor dat het veilinghuis cheques of creditcards accepteert als dat is hoe u wilt betalen.

Vraag ook naar stortingen en extra kosten. Bij sommige veilingen moet je een borg storten wanneer je je registreert om te bieden. Sommigen voegen ook een koperspremie toe aan de hamerprijs, wat uw winnende bieding is.

Wacht niet tot u klaar bent om te controleren op afhaal- en bezorgopties.

Bij sommige veilingen moet je onmiddellijk het bezit nemen. Anderen brengen opslagkosten in rekening als u uw aankopen niet kunt meenemen wanneer u weggaat.

Neem deel aan de Preview

Woon het voorbeeld bij om de goederen te inspecteren, zelfs als u foto's in een veilingcatalogus hebt gezien. Zorg ervoor dat het mogelijk is - en niet te veel zal kosten - om beschadigde stukken te repareren. Noteer de nummers van de boxpartijen en de inhoud als u van plan bent hierop te bieden.

Laat geen opwinding zien

Blijf kalm tijdens de preview wanneer u items vindt die u wilt aanschaffen. U wilt uw intenties niet kenbaar maken aan andere bieders. U kunt uiteindelijk uw concurrentie verhogen als u de aandacht vestigt op specifieke stukken.

Als ze je favorieten op het eerste gezicht niet hebben opgemerkt, geef ze dan geen reden om terug te gaan voor een tweede blik.

Controleer de inhoud van de doos met dubbel aanvinken

Controleer de inhoud van de boxparty op de ochtend van de veiling nogmaals als de officiële preview op een voorgaande dag plaatsvond. Het is niet ongehoord voor gewetenloze bieders om de inhoud van doos naar doos te wisselen.

Registreer u voor een biedercard

Doe dit zodra je aankomt. Je kunt niet deelnemen zonder een.

Kleed je passend aan

Kleed je praktisch aan, vooral als de veiling buiten of in een schuur wordt gehouden. Kleed je in lagen aan als er geen temperatuurregeling is en wees voorbereid op modderige of oneffen ondergrond.

Verpak een klapstoel

Pak een klapstoel in uw auto, voor het geval alle stoelen zijn ingenomen op het moment dat u aankomt.

Stel een maximum in dat u bereid bent uit te geven

Stel een maximum in dat u bereid bent te betalen voor elk item van belang, en houd u er vervolgens aan. Het is heel gemakkelijk om verstrikt te raken in veilingkoorts en veel meer te bieden dan je had gepland. Als je twijfelt aan je wilskracht, ga dan met een vriend mee, zodat je elkaar kunt aanspreken.

Kom niet aan een biedingsoorlog deel

Raak niet betrokken in een biedoorlog alleen omdat je je competitief voelt. Als je verstrikt raakt in het verslaan van de andere bieder, zou je kunnen wensen dat je verloren bent nadat de veiling is afgelopen en je een hoge prijs wilt betalen.

Verwacht de beste deals in de namiddag

Omdat bieders van de vroege ochtend geen geld en energie meer hebben, heb je minder concurrentie voor het winnende bod.

Spring niet met het pistool

Schreeuw niet uw maximumbod zodra het bieden begint.

De veilingmeester verhoogt de prijs stapsgewijs tot er geen biedingen meer zijn.

Begin met bieden wanneer uw artikel op is

Veilingen gaan snel. Als je te lang aarzelt, kan de hamer naar beneden vallen voordat je de moed hebt opgedaan om te bieden.

Beveilig uw aankopen

Zorg ervoor dat u uw aankopen meeneemt naar uw voertuig of op een andere manier beveiligt als de veiling onmiddellijke betaling en bezit vereist. Als u uw aankopen onbeheerd achterlaat terwijl u de snackbar of het toilet bezoekt, krijgt u geen geld terug als iemand een deel van uw stash bestrijkt. Vergrendel aankopen in je kofferbak of zet ze onder dekking zodat je dieven van parkeerplaatsen niet verleidt.

Bied niet als u niet zeker bent dat u wilt kopen

Als de jouwe het winnende bod is, ben je toegewijd aan de aankoop. Je kunt niet van gedachten veranderen nadat de hamer valt.